Meruňkové knedle

Úterý 23. července 2013 – to byl ten správný den na každoroční „Meruňkový Knedle“. Hanka Šráčková nás postupně uvítala u sebe doma a věnovala nám nejenom svůj čas, ale i veškerou svou pozornost. Změnou oproti minulosti bylo zejména to, že se dostavil současný kolektiv vedoucích ZS PCV a tak jsme se my „stařešinové“ mohli seznámit s těmi, kteří třímají náš prapor nad hlavami a zdá se, že docela pevně.
Navzájem jsme se představili a určitě to bylo moc dobře. Blíží se šedesáté výročí ZS, ples a snad i výstava a tak jsme si mohli zpříma vyříkat, co se bude dít a v čem my – Kruh přátel ZS – můžeme pomoci.
Ale byly to především „knedle“ a tak během povídání se postupně rozdávaly talíře s touto pochoutkou, připravenou Janou Urbanovou, Jitkou Kačerovou a dalšími pomocnicemi. Pánové měli jiné – „závažnější úkoly“. Toho vaření i povídání bylo hodně, protože se nás sešlo asi 23 a to už je docela slušný počet pro obojí.
Když večer začal roztahovat své sítě, pomalu jsme se rozešli domů. Byly to zase velmi vydařené okamžiky a tak ještě jednou dík hostitelce, hlavní kuchařce. Viťan
P.S. Slíbili jsme hance na oplátku pomoci s drobnými opravami v domě (vypínače, kapající kohoutky) a kosmetická úprava uschlého stromu. Pánové!!!
obrazově přispěl Čmolda