Kapsář

recept-SRI LANKAN CURRY DISH

500 g masa, ryby nebo zeleniny Vrchovatá čajová lžička mletého karri ( oni rozlišují karri jen potud, že na maso je tmavá směs a na zeleniny „zelená“ směs. Tady neseženeme ani jednu ( ani já už nemám) ale myslím, že můžete zkusit nějakou konfekční indickou směs třeba od Sindibáda na Pekandě)


Testy z Ryb

Na Rybách přišel Viťan se dvěma testy: Testem na Alzheimera a IQ testem zvaným Einsteinova hádanka. Pro vyzkoušení jsou v příloze. S řešením hádanky přišel jako první Milan Kocourek. Správné řešení uvedu na začátku dubna. Zatím to zkoušejte! Viťan


Advent – jen tak si připomenout (nabízí Čmolda)

I mne to od Čmoldy potěšilo, tak přeposílám Viťan


Meruňkové knedle

Recept na tvarohové meruňkové knedle (recept je z r.1965). Píši doslova 1 dávka :

  • ustrouhá se 1/2 kg tvarohu, je- li tužší – pokropí se mlékem a rozmačká se (beru 2 kostky měkkého tvarohu ve staniolu)
  • 7 deka změklého másla,
  • 2 celá vejce+ 1 žloudek ( já ho tam nedávám, zbyl by mi bílek),
  • 15 dkg krupice, )když je jí o trošku víc nic se neděje)
  • špetka soli.


Hlavně se to pořádně zamíchá, a nechá 1 –2 hodiny odpočinout ( víc je lepší. obvykle zadělám než jdu práce a knedličky začnu šoulat jak se vrátím).

tvoří se malé knedličky, vaří se 8 – 10 minut v osolené vodě a obalují strouhankou. ( Já je dělám plněné meruňkami i s peckami). Podlévají se řídkou ostřejší marmeládou (třeba rybízovou). V případě dalších dotazů mailujte.

Dobrou chuť přeje
Jana Urbanová