Hledání ztraceneho času-6.expedice

Hanka, Čmolda a Viťan = účastníci 6.letní expedice se pokusili najít místo, kde byl před 54 lety postaven tábor. Nezabránilo jim ani, že na místě jídelny je dnes vzrostlý les. Pamětníci pomožte s identifikací místa a poskytněte fotky. Děkuji
LenkaO hledání ztraceného času Ta myšlenka byla celkem jasná, všichni se rádi vracíme na místa, kde "jsme byli mladí". Pro nás tři – Hanku, Čmoldu a mne to bylo Podťaté a "VI. letní partyzánská expedice". Takže,když se Čmolda po operacích zase rozchodil a nebyli jsme svázáni žádnými povinnostmi o vnoučata, vyrazili jsme. Jela s námi i Lenka, aby dohlédla na ty tři důchodce a nevím, zda toho nakonec trošku nelitovala, protože naše cesta byly dva dny vzpomínání a hledání. Dojeli jsme na Podťaté a Hanka se ubytovala u Polanských. Pak jsme už vyrazili na Lemešnou (pamětníci – pamatujete?) a zkoušeli najít to správné místo. Nevím – snad jsme jej našli, protože příroda má obrovskou sílu a tak jen náznaky toho, jak to vypadalo "tehdy" nám byly vodítkem. Ale nakonec jsme "položili základní kámen" (viz obrázek později) a zaměřili souřadnice.


Takže, kdyby jste někdo to chtěl překontrolovat tak zkuste GPS:
N 49°20.416
E 018°23.068


Ale to není to podstatné. To hlavní bylo krátké potoulání se po hřebenovce Javorníků, vystoupání na vrchol Velkého Javorníku, noc na louce pod hvězdami v údolí Podťatého, výborné halušky s brynzou a slaninou a vůbec – bezvadné dva dny s kamarády.
Skoro jako tenkrát – před 53mi lety. Viťan