Setkání I. a II. generace –

Dalo to trochu práce a vzalo to i čas, ale nakonec se "dobré dílo podařilo" a na sobotu 24.8.2013 byla sezvána I. a II. generace zeesáků na chalupu k Mojmírovi Kyselkovi do Hlubočan u Vyškova. A ačkoliv se nás schází postupně míň a míň, přece jen se nás nakonec sjelo asi 18 a strávili jsme příjemný večer s posezením u chalupy i u ohně.
Mojmír tak konečně mohl s námi – svými přáteli – oslavit své 80té narozeniny a my jsme mu mohli za to poděkovat malým dárkem. "Autorský kolektiv" – Jana Urbanová, Hanka Štěpánková, Lenka Sekaninová, Viťan Fridrich a Zdeněk Zatloukal jako výtvarník – připravil Mojmírovi LEPORELO z jeho života se zeměpisnou společností. Odměnou tvůrcům budiž nefalšované Mojdovo dojetí a vzpomínky všech na ty blízké i vzdálené roky.
A protože večer následovalo posezení u ohýnku (i když u Mojmíra je výklad tohoto pojmu svébytný), připravila naše agitka malé vystoupení tak, jak to bývalo zvykem, když jsme na expedicích přespávali po dědinách. "Píseň hrůzostrašná o Donu Špagátovi" i s patřičnými obrázky, něco angažované poezie o Viťana a pár písniček, jak se vyrojovali zejména oslavenci. Takže nakonec docela povedený večer (a noc).

Přílohy: