Po delší době společně do hor

Vzpomínkové foto

Vzpomínkové foto nás osmi + pes

V polovině září se skupinka členů Kruhu přátel ZS domluvila na výjezdu do Jeseníků, aby obnovila tradiční setkávání na konci léta, přerušené v minulých letech. Jako hostitel se nabídl Mirek Toman (Pulec) a uvítal nás na své chalupě v Alojzově, kousek v kopcích nad Brannou. Z těch „nejstarších“ jsme se domluvili tři – Laďa Moláček (Čmolda), Jarda Ryška a já (Viťan) a sedli jsme v Brně na vlak „Bludov“ (dřív jezdil pod názvem Jeseník), který nás dovezl pohodlně až do Branné. S plnými baťohy jsme z nádraží vyrazili nejdříve do Branné (kdo to nezná, je to pěkně nahoru) a po obědě jsme zvolili oklikou cestu po naučné stezce „Pod ptačí planinou“ směrem na Alojzov. Cesta to byla parádní, zajímavá a romantická a docela dobře jsme to trefili. Večer přijela další čtveřice (Kawka, Lenka, Kobo a Jirka Kotulán – Kotec.

Sobota byla určena pro větší „výšlap“, který jsme zahájili vlakem do Ramzové a odtud po sjezdovce nahoru. „Vrcholová skupina“ to vzala až na Šerák a pak po hřebeni na Vozku, Trojmezí a dolů k Alojzovu. Druhá část vystoupala na Čerňavu a odtud úžasnou stezkou v úbočích pod Šerákem a Vozkou romantickou téměř vrstevnicovou pěšinou, ale poměrně dost náročnou v terénu strmých žlabů potoků z hor. Cestou jsme minuli pozoruhodný památník císařovny Sisi v těchto místech. Nakonec jsme se s vrcholovou skupinou sešli na Volské louce a společně, i když značně unaveni, jsme dorazili „domů“. Do večera jsme se trochu vzchopili a tak po skvělé grilovací večeři jsme poseděli i dost dlouho do noci s kytarami a vzpomínkami na dny minulé i hodně vzdálené.

Nedělní ráno nás vytáhlo z postelí opět krásným počasím a tak původní záměr, vyrazit do okolí na houby byl pozměněn na kratší výlet po naučné stezce Pasák v okolí Alojzova. Myslím, že všichni jsme byli nadšeni romantickými skalami o nichž jsme doposud neměli ani tušení. Nakonec i pár hub jsme našli a kdo chtěl, prošel se po horách i bos. No a odpoledne už jsme zase balili a „sestoupili“ z hor do údolí na vlak domů. Ale platí jistě to, že všichni byli spokojení, nadšení a rádi se brzy zase setkají.