Listopadová vycházka „Od Čmoldy k Čmoldovi“ – 29.11.2011

Listopadové vycházky se ujal Viťan a nazval ji „Od Čmoldy k Čmoldovi“. proč, to pochopíte po přečtení článku. Sešli jsme se na nám. Míru na Kraví hoře v neobvyklém počtu 11ti výletníků. Jen pár kroků od nás čekalo nově zrekonstruované Planetárium, které jsme si se zájmem prohlídli a usoudili, že bude stát za to se ještě někdy zavítat. Z Kraví hory jsme sešli kousek ke Kaunicovým kolejím, kde kupodivu někteří z nás poprvé měli možnost si prohlídnout připomínky období nacismu s vazbou na tato místa.
Ale další kroky už měli veselejší směr – kolem restaurace Ambra na Eliášovu 33, kde kdysi Čmoldové bydleli. Dole pod námi tu svítily Žabovřesky, které jsme prošli až ke snad poslední místní polňačce, po níž jsme došli do Komína na ulici Podvésky a Čichnovu.
To už pak byl jen kousek do domluvené hospody Green, kterou má Čmolda pod okny svého domova. Ale ani tak se Čmolda k nám nemohl připojit, protože po overaci kyčelního kloubu ještě není natolik fit. Tak ho jen pozdravila delegace Bronců a my ostatní jsme aspoň připili na zdraví: Tak na zdraví a brzo zas mezi námi!