Důchodci to nevzdávají ani v zimě

První letošní akce se nijak moc nevydařily. Na lednovou vycházku se vypravil Viťan sám a až časem na "závěrečné posezení" se přidala Lenka a Kobo. A únorová vycházka se vůbec neuskutečnila, neboť se nenašel nikdo, kdo by byl ochoten ji připravit. To ale vůbec neznamená, že "my postarší zéesáci" jsme zůstali sedět doma.

Jak už zde bylo dříve zmíněno, kromě měsíčních vycházek Kruhu přátel ZS se koná každý týden (vždy v úterý) vycházka "kamarádů důchodců". Každý týden a za každého počasí vyráží naše menší skupinka, kterou ze starých zeesáků tvoří Laďa Moláček (Čmolda), Ivoš Raclavský (Ivoun), Vít Fridrich (Viťan), Jan Stavinoha (Honza) a občas i Miloš Moláček (Velkej Čmolda) a Hanka Brunecká – Štěpánková. A spolu s námi ještě další naši kamarádi nebo i manželky, takže náš počet bývá 5 – 8 lidí. V zimních měsících chodíme pěšky po blízkém i vzdálenějším okolí Brna – tak 7 – 12 km a už se těšíme na jaro. To vytáhneme naše velocipédy a tak se naše výlety prodlouží na 40 – 70 km.

Pochopitelně nelze zamořit stránky Kruhu přátel tolika detaily o našich výletech a tak připojíme alespoň pár obrázků z našich toulek.