Dubnová vycházka v květnu

Sešli jsme se v hojném počtu (14 ks) ve čtvrtek 2. května v podvečer u Anthroposu a téměř všichni jsme se vydali kolem řeky, podél cyklostezky, až k lávce na Riviéru. V rámci udržování tradic Jitka Kafka vytáhla svoje zdravé sušenky. A pak začalo stoupání, z cesty se stala kozí stezka a tempo nebylo nějak závratné. Jen jsme celou cestu vyhlíželi úžasné výhledy a občas řešili kudy se vydat, jednou jsme se rozdělili, abychom se po 50 metrech opět setkali. Kochali jsme se okolní přírodou, příkrými cyklistickými dráhami a důkazy těžby v lese.
A pak to přišlo! Opravdu úžasný výhled na výstaviště, Staré Brno, vilové čtvrti, Špilberk…. Jen jsme nebyli ve správný čas na tomto místě, protože západ Slunce byl asi o půl hodiny později. Klesající stezka nás dovedla nad Kamennou kolonii, kde jsme obdivovali některé domy, domky a domečky.
Přes řeku a Staré Brno jsme se dostali až na Václavskou do příjemné restaurace U všech svatých, kde jsme ani nepotřebovali rezervaci, přestože nás bylo opravdu hodně. Tam už na nás čekali Jana U., Šidi a Růženka. V příjemném hovoru, vzpomínání a plánování dalších akcí jsme nějaký čas setrvali.

Leni, díky. Poděkování patří také panu řidiči, pravděpodobně Boltu, který se postaral o některé naše kamarády. A přivítali jsme mezi sebou i nové nebo znovunalezené tváře (Jelena a Helena).

Tak zas příště, třeba hned v květnu.

Zapsala Pavlína
Fotky a záznam trasy aplikací Stopař má na svědomí Čmolda

Tak příště na vycházce AHOOOOJ