„Jsme jedné krve – Ty i já“- Mauglí z knihy džunglí

Tyto stránky užíváme ke své radosti a potěšení. Ale někdy to tak také nevychází. Jeden z našich mladších kamarádů – „Marťas“ (Martin kříž) má starosti, na které sám nestačí. Proto jsem se rozhodl tuto informaci šířit i touto cestou – někdy náhoda pomůže a věřím, že i kamarádi se mohou přidat. Zde je tedy informace od „Šmerina“ – Honzy Šmerka ze ZS Morava.

 

Ahoj,

Jak jsem slíbil, posílám podklady pro sbírku na Matýska Kříže. Jak už jsem většině z Vás řikal, Matýsek trpí nemocí, která se jmenuje Metachromatická leukdystrofie. Jde o metabolickou poruchu, žel neléčitelnou, která napadá bílou hmotu mozkovou. V první fázi postihuje pohybové centrum, později mentální… Žel obé se už projevuje… Následnky jsou v nejasném časovém horizontu fatální. Pro ty z Vás, kterým jsem to zatím neřikal osobně je níže krátké vysvětlení nemoci, ostatní tím už trapit nechci.

Co se týká toho, co Marťas s Klárou budou potřebovat, tak jen v tom základním je to bezbariérová představba domu, na níž se snažíme podílet, dál pak speciální dětská autosedačka, vozík, speciální postýlka a vana, pak asistenční terapie, léky atd. Z toho jen autosedačka obnáší častku 70,000,–..

Proto prosím o jakoukoliv pomoc, fyzickou na stavbě nebo dle Vaší možnosti finanční. Co se té druhé týče, tak je zřízena oficiální sbírka pod institucí „Chaloupky“, listina přiložena v příloze. Samozřejmě je možné přispět i přímo na účet Marťase – č.ú. 2800454499/2010.

Pro ty, kteří Martina neznají, jsem já garantem této informace. Martina, který Moravu vedl, znám a tak jsem tedy neváhal, protože opravdu ctím i toho Mauglího. Dík Viťan

 

Přiložené soubory: