Vycházka v září (27.9.2019)

Organizačně se zářijové vycházky ujala Lenka a tak sraz byl u její "mateřské" školy na konečné v Řečkovicích. Sěšlo se nás asi osm a na úvod nás Lenka pozvala do školní zahrady a na další škole přilehlé prostory, kde jsou vybudovány místa pro fyzikální pokusy či botanické, a další obdobné vědy, expozice. "Pánům" se pochopitelně nejvíc libila zakřivená zrcadla, ale asi všichni byli překvapeni, že něco tak zajímavého existuje. "Za našeho mládí" – a to je už celkem dost dávno, takovéto pomůcky prostě nebyly.

Po prohlídce zmíněných "učebních pomůcek" jsme se vydali na vlastní vycházku. Její trasa byla motivována volnočasovou hrou připravenou CVČ Lužánky pod názvem LAPKA. Jedna z připravených tras byla vedena podél Ponávky a Zamilovaným hájkem a měla celkem 10 zastavení na zajímavých místech. Celá trasa je "směrována" pomocí mobilní aplikace a ĺze se buď dozvědět něco navíc k daným místům, nebo tak řešit nějaké úkoly či šifry a nebo se jen potešit s malými dětmi připravenými hádankami.

Zatím co někteří "hravější" (Viťan) se do hry zapojili, další část účastníků využila cestu až do hospůdky U Krakonoše k povídání o tématech zcela různorodých. Po společném posezení jsme se pak rozjeli do svých domovů.