Podzim 2016 v Kruhu přátel

I když by to tak mohlo vypadat, dle chybících zápisů z akcí Kruhu přátel ZS, že "starší členové již vyhynuli", naštěstí tomu tak není. Jen přibylo bolístek, pro které "to nejde jít" a nebo se pozapomělo na staré zeesácké heslo, že "Nic se nevytvoří samo od sebe …." a tak na vycházkách nejen prořídly naše řady, ale už ani nikdo nevyndá fotoaparát, aby nějakou vzpomínku zvěčnil. A tak alespoň považuji za potřebné, pro těch několik bývalých členů ZS, kteří sem občas zavítají, ten podzim roku 2016 nějak uzavřít a s předsevzetím, že to bude v Novém roce 2017 lepší do něj vstoupit.

 

Tak alespoň v několika řádcích, že Kruh přátel stále ještě žije, dýchá a funguje.

 

Vycházka v září byla 27.9. a sešli jsme se v docela slušném počtu skoro deseti lidí v Soběšicích u Klarisek. Odtud jsme šli po značce směrem na Zamilovaný hájek a do Králova pole "K mrzáčkům". Zaplněná restaurační zařízení nás nakonec přivedla do hospůdky u lávky přes trať u Královopolské strojírny, kde nám ochotná obsluha dala k dispozici salonek a kde nás i našla Jana Urbanová, která jinak vycházku vynechala.

Vycházky v říjnu se ujmul Čmolda, protože Viťan ze zdravotních důvodů nemohl. Sraz, na který se sešli jen asi 4 členové, byl v Bystrci a procházka vedla přes Kamechy směrem na Žebětín.

Vycházka v listopadu začínala v Líšni na zastávce Novolíšeňská, ale její trasa vedla tématicky "Staró Léšňó". Prošli jsme pod vedením Viťana doposud dochovanými uličkami staré Líšně, kde mnoho domů je jen přízemních a celé toto území si doposud zachovává svůj dávnější charakter. Ač už nějaký pátek na vycházky chodíme a lecos jsme už prošli, byla tato trasa pro mnohé naprosto "originální" – v místech kde nikdy nebyli.

Zelí u Kyselků, jako tradiční předvánoční akce se konalo 16.12. na známé adrese na Tomešově. Mojmír tentokrát nachystal do krbu kvalitní dříví a tak se dobře sedělo a povídalo. Nesešlo se nás tolik jako jiné roky, ale nechyběli ani Kalinovi, ani Wili Najvar a vůbec, až na vyjímky se obvyklí účastníci této akce dostavili. "Z temnot" se vynořila i kronika Kruhu přátel a tak snad Jana U. zase něco dopíše, domaluje a prostě naši kroniku "updejtuje".

 

Jak jsem již zmínil, s obrázky z akcí je to trochu obtížnější, neboť málokdo fotí a povětšinou to jsou jen fotky ze závěrečného posezení v hospůdce. Kdyby někdo něco "vyštrachal", rád to doplním.