Kamarádi – Důchodci nezahálí v žádné době

Snad není třeba se ani zmiňovat o komplikacích, které činnost Kruhu přátel ZSPCV ovlivňují. Přece jen asi hraje trošku roli i "tlak okolí", že jsme zranitelnější skupina. A ta pravidelná setkání prakticky ustala a i pokus o setkání u Mojmíra v Hlubočanech nevyšel.

Ale přece – parta kolem Čmoldy a Viťana se vídá i přes celé léto "v pravidelném rytmu" výletových úterků na kolech. Protože ani covidová opatření nebránila pobytu v přírodě, vyjížděli jsme celé jaro, léto a i na podzim nejrůznějšími směry,ven z Brna. Zejména v letních měsících to byly i výjezda vlakem někam dál a pochopitelně, že také na kolech. Z nejvydařenějších akcí je třeba zmínit jízdu podél Bílého potoka z Vlkova, přes Veverskou Bitýšku až do Brna. A nebyla to cesta ledajaká – za tak vysokého stavu vody jsme to doposud nikdy nejeli. Nebo velmi vydařené dva výlety pod Pálavu. Pochopitelně, že v době burčáku a u Holánků v Iváni nás nikdy nezklamali. A v letních vedrech jsme zase uvítali chladnou vodu bazénu ve Skaličce.

Nyní už zima moc do sedel kol neláká a tak, je co to podmínky dovolí, začneme zase s pravidelnými vycházkami a výlety. Tak si držme navzájem palce, aby nikdo nemusel chybět.

 

Všem kamarádům přejí Viťan a Čmolda co nejsnazší překonání svízelnější doby.