Důchodci Vám přejí PF 2019

Není to poprvé, co na stránkách Kruhu přátel se objevují informace od "důchodců". Popravdě řečeno, ve svém počítači informace o aktivitách této skupinky označuji pod heslem "kamarádi". Ale oboje vlastně platí.

V úterý 19.února 2013 se pro mne (Viťan) zastavil Čmolda a přemluvil mne, že půjdeme i přes nepřízeň počasí na vycházku.  Skvěle jsme pak cestou "pokecali" a řekli jsme si, že by nám vůbec neuškodilo, chodit tak pravidelně. Na úterky jsme si od té doby naobjednávali prohlídky u lékařů a ani jsme neslibovali hlídání vnoučat. Tak jsme začali chodit pravidelně ven. Už v dubnu jsme přizvali dalšího kamaráda (říká se mu Kožuch) a tak vznikla tradice.

V současnosti z členů ZS nás tak v zimním období chodí asi 5 – 6 (Čmolda, Viťan, Ivoun, Honza Stavinoha, Hanka Štěpánková – Brunecká, Miloš Moláček) a pár dalších kamrádů mimo ZS. Někdy se přidá i některá manželka. A tak nás pravidelně chodí 5 – 8 na vycházky dlouhé tak 7 – 12 km a v létě v obdobném počtu jezdíme tak 40 – 70 km na kolech. A za těch pět let jsme mockrát nevynechali. Snad vzácně 1x či 2x za rok při mimořádně nevhodných podmínkách.

A protože nás to všechny tak těší a rádibychom vytrvali, nezapomínáme ani na Vás ostatní a přejeme Vám všem spoustu chuti a sil na plánování i uskutečňování takovýchto snů i cílů.

Vaši KAMARÁDI.