Červnový výjezd na místo 14. letní expedice

S příchodem června se v mnohých z nás zase objevila potřeba toulání po místech vzdálených v čase i na mapě. Pod "taktovkou" Lenky se zrodil nápad zajet se podívat na místo 14. letní expedice na Rejvízu. Tak se v nebývalém počtu a v neobvyklém složení sjelo postupně 7 bývalých členů ZS v Horní Lipové v penzionu U ospalého heligonu, kde nás přivítal další bývalý zeesák a nyní majitel uvedeného penzionu – Zdeněk Korčian. Páteční večer jsme využili ke kratší toulce po okolí, kde jednak někteří "lovili kešky", ale zlákalo nás i vyprávění Zdeňka o historii výstavby místní kaple a památníku obětí válek. Protože Zdeněk byl jedním z iniciátorů této stavby, byla teorie i reality velmi zajímavá. Večer jsme pak strávili společným posezením s "domácími" a zpěvem s kytarou.

V sobotu jsme se vydali auty na Rejvíz, kde se přidal další zeesák – Jarda Ryška –  a nejdříve jsme zamířili k místu tábora a chalupy, kterou jsme tam užívali. Současné majitele jsme asi trošku vyděsili, když jsme tak zaníceně procházeli všechna ta zákoutí, kde jsme trávili čas před téměř 50ti lety.

Z tábora nás pak nohy nesly na zříceninu Kobrštejna a dál pak přes Kazatelny a Mechová jezírka zpět do Rejvízu. Tam nás ke stolu a na pivo pozvala místní hospůdka Na palouku, která nám zcela poprávu byla povědomá, neboť jsme v ní v té dávné době strávili dvě zimní expedice, jako v bývalé škole.

V neděli jsme se pak rozloučili s Horní Lipovou i manžely Korčianovými a s krátkou zastávkou na chalupě u Pulce (kousek od Branné) jsme zamířili zpět k Brnu.